Manisa Turgutlu’da Kur’an kursu öğrencilerine tasarruf bilinci

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesi Avşar Mahallesinde bulunan camilerde Yaz Kur’an Kursu gören öğrencilere su tasarrufu eğitimi verdi.

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, son dönemlerde yaşanan kuraklık ve bu duruma nasıl engel olunabileceğini anlatmak amacıyla, 2018 yılından bu yana 10 binden fazla öğrenciye ulaşarak su tasarrufu konusunda eğitim verdi.

Yaz aylarında da Kur’an Kursu öğrencilerine eğitimler verilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, Turgutlu ilçesi Avşar Mahallesinde bulunan camilerde Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine su tasarrufu konusunda bir eğitim verdi.

Eğitimde, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Necati Abalı ile Avşar Mahalle Muhtarı Yunus Gürbüz de yer aldı. Abone İşleri Dairesi Başkanı Akbaş, öğrencilerden suyu tasarruflu kullanmalarını ve ailelerine de bu eğitimde öğrendiklerini anlatmalarını istedi. Eğitim sonunda öğrencilere Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün hediyeleri verildi.

MASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, daha önceden İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sayesinde il genelinde 10 binin üzerinde öğrenciye ulaşarak su tasarrufu konusunda eğitim verdiklerinin altını çizdi. 

İl Müftülüğü ile de görüşerek il genelinde camilerimizde yaz Kur’an Kurslarına gelen öğrencilerimize de su tasarrufu eğitimi verdiklerini belirterek, “Ülkemizde ve dünyada su kaynakları giderek azalıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak amacımız, gelecek nesillere temiz ve içilebilir su bırakmak. Bunu da suyu tasarruflu ve düzgün bir şekilde kullanarak sağlayabiliriz. Bu konuda da gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız bilgilendirilmesi ve yetiştirilmesine çok önem veriyoruz” diye konuştu.

İsteHayat.com'un haber editörüyüm.Sosyal medya ve gündemi takip eden birisiyim.